Decina NT1665CNSPAWC Novara 1665mm 12 Jet Contour Spa Bath Decina NT1665CNSPAWC Novara 1665mm 12 Jet Contour Spa Bath
On Sale
Decina NT1665CNSPAWC Novara 1665mm 12 Jet Contour Spa Bath
available online
Want to know more about this product?
Please email or call us on 9336 2288 to get in touch with our showroom for more information
Product Description
NT1665CNSPAWC
Size (L) x (W) x (H): 1665 x 735 x 447 (mm) -114 litres
Features
  • Jets: 12
  • Inset Bath with tile bead (1525mm & 1665mm)
  • Island style bath (1653mm)
  • Made in Australia
  • Made to Australian Standards
  • Manufactured from premium sanitary grade acrylic
  • 750 watt 3-stage heat boost pump
  • Sensa-Touch pad control
  • C-Lenda™ flush maxi jets (x6)
  • C-Lenda™ flush mini jets (x6)
  • C-Lenda™ air controls (x2)
  • C-Lenda™ flush suction
  • Headrest
  • Easy to clean and maintain
  • Lumbar support
  • Moulded arm rests
  • Self-supporting feet for easy installation
  • Optional EZI Frame available
  • 10 year warranty
SPA CONFIGURATION
  • Sensa-Touch pad control
  • C-LendaTM Flush Air Control (x2)
  • C-LendaTM Flush Mini Jet (x6)
  • C-LendaTM Flush Centro Jet (x6)
  • C-LendaTM Flush Suction
CAPACITY* & NET WEIGHT
  • 1665mm ~ 114 litres 34 kg
*200mm below bath rim